JOHN HARRELL'S INDIANA HIGH SCHOOL BASKETBALL
Boys' basketball
SATURDAY, JAN. 28
ALL TIMES EASTERN
Anderson Prep Academy at University7:30 PM  
Argos at Pioneer7:30 PM  
Attica vs. North Montgomery1:30 PM  
Avon at Center Grove7:30 PM  
Batesville at Hauser7:30 PM  
Bellmont at Leo7:45 PM  
Benton Central at Fountain Central7:30 PM  
Bethany Christian at Fort Wayne Blackhawk7:30 PM  
Brown County at Bloomfield7:30 PM  
Cambridge City Lincoln at Daleville7:30 PM  
Cannelton at Medora6:00 PM  
Carmel at New Castle7:30 PM  
Cascade at Speedway7:30 PM  
Central Christian at Edinburgh7:30 PM  
Chicago Julian (Ill.) vs. Gary Roosevelt11:30 AM  
Clay City at White River Valley7:30 PM  
Columbia City at New Haven7:45 PM  
Columbus East at Bloomington North7:30 PM  
Columbus North at Whiteland7:30 PM  
Concord at LaPorte8:00 PM  
Connersville vs. Indianapolis Manual5:30 PM  
Corydon Central at Brownstown Central7:30 PM  
Covenant Christian at Indianapolis Shortridge7:30 PM  
Crown Point at Warren Central8:00 PM  
DeKalb at Huntington North7:30 PM  
East Central at North Decatur7:30 PM  
East Noble at Norwell7:45 PM  
Eastern (Pekin) at Salem7:30 PM  
Eastern Greene at Sullivan7:30 PM  
Edgewood at Monrovia7:30 PM  
Eminence at Bethesda Christian7:30 PM  
Evansville Mater Dei at Evansville Memorial8:00 PM  
Fairfield at Angola7:30 PM  
Faith Christian at Covenant Christian (DeMotte)8:00 PM  
Floyd Central at Evansville Reitz7:30 PM  
Fort Wayne Northrop at Marion7:30 PM  
Fort Wayne Smith Academy at Christel House Academy1:30 PM  
Franklin at Southport7:30 PM  
Franklin Central at Indianapolis Cathedral7:30 PM  
Franklin County at Talawanda (Ohio)7:30 PM  
Gary 21st Century at Morgan Twp.8:00 PM  
Greenfield-Central at Bedford North Lawrence7:30 PM  
Hammond Gavit vs. Highland7:30 PM  
Harrison (West Lafayette) vs. Southmont5:30 PM  
Hebron at Rensselaer Central8:30 PM  
Horizon Christian (Fort Wayne) at King's Academy11:30 AM  
Indiana Math & Science at Oldenburg Academy7:30 PM  
Indianapolis Arlington at Traders Point Christian7:30 PM  
Indianapolis Lighthouse vs. Chicago Butler (Ill.)4:00 PM  
Indianapolis Marshall at Indianapolis Broad Ripple7:30 PM  
Indianapolis Metropolitan at Indianapolis Northwest7:30 PM  
Indianapolis Roncalli at Greenwood7:30 PM  
Indianapolis Tech at Jeffersonville7:30 PM  
Jac-Cen-Del at Union County7:30 PM  
Jay County at Blackford7:30 PM  
Kankakee Valley at Portage8:00 PM  
Knightstown at Morristown7:30 PM  
Knox at Kouts7:30 PM  
Lake Central at South Bend Clay8:00 PM  
Lakeland Christian at Clinton Christian4:30 PM  
Lakewood Park at Elkhart Christian6:30 PM  
Lanesville at Perry Central8:00 PM  
Lapel at Elwood7:30 PM  
Lawrence Central at Anderson7:30 PM  
Lawrence North at Fishers7:30 PM  
Lebanon at Westfield7:30 PM  
Lewis Cass at Kokomo7:30 PM  
Lighthouse East at Indiana Deaf7:30 PM  
Linton-Stockton at North Knox7:30 PM  
Madison at North Harrison7:30 PM  
Madison-Grant at Bluffton7:45 PM  
Marquette Catholic at Winamac7:30 PM  
McCutcheon vs. Danville7:00 PM  
Merrillville at Lowell8:00 PM  
Mitchell at Washington8:00 PM  
Monroe Central at Randolph Southern7:30 PM  
Mount Carmel (Ill.) vs. Alton Marquette (Ill.)8:00 PM  
Mount Vernon (Fortville) vs. Delta4:00 PM  
Mount Vernon (Posey) at Evansville Harrison8:00 PM  
Muncie Burris at Frankton7:30 PM  
New Albany at Jasper7:30 PM  
New Palestine at Perry Meridian7:30 PM  
North White at Rochester7:30 PM  
Northeastern at Liberty Christian7:30 PM  
Northfield at Caston7:30 PM  
Orleans at North Daviess7:30 PM  
Paoli at Trinity Lutheran7:30 PM  
Park Tudor at North Central (Indianapolis)7:30 PM  
Pendleton Heights vs. Pike2:30 PM  
Penn at Goshen7:30 PM  
Pike Central at Barr-Reeve7:30 PM  
Plymouth at Mishawaka7:30 PM  
Princeton at North Posey8:00 PM  
Rich East (Ill.) at Michigan City8:15 PM  
Richmond at Winchester7:30 PM  
River Forest at North Newton8:00 PM  
Seeger at Rockville7:30 PM  
Shenandoah at Centerville7:30 PM  
Shoals at South Knox7:30 PM  
Silver Creek at Bloomington South7:30 PM  
South Central (Elizabeth) at Columbus Christian7:30 PM  
South Central (Union Mills) at New Prairie7:30 PM  
South Putnam vs. Bloomington Lighthouse11:30 AM  
South Ripley at Rock Creek Academy7:30 PM  
South Spencer at Heritage Hills8:00 PM  
Southern Wells at Wabash7:30 PM  
Springs Valley at Tell City7:30 PM  
Switzerland County at Milan7:30 PM  
Tecumseh at Washington Catholic8:00 PM  
Terre Haute South at Brownsburg7:30 PM  
Tri at Southwestern (Shelbyville)7:30 PM  
Triton at North Judson7:30 PM  
Tri-West at Greencastle7:30 PM  
Turkey Run vs. Crawfordsville3:30 PM  
Union City at Blue River7:30 PM  
Valparaiso at Munster8:00 PM  
Vincennes Rivet at Evansville Day8:00 PM  
Waldron at Rising Sun7:30 PM  
Warsaw at Elkhart Central7:45 PM  
Wawasee at Lakeland7:30 PM  
Wes-Del at Cowan7:30 PM  
West Lafayette at Frankfort7:30 PM  
West Washington at New Washington7:30 PM  
Western at Twin Lakes7:30 PM  
Whitko at Maconaquah7:45 PM  
Wood Memorial at Northeast Dubois8:00 PM  
Zionsville at Homestead7:30 PM  
Hoosier Heartland Conference Tournament
Frontier vs. Tri-Central10:00 AM  9th place
Loser Game 7 vs. Loser Game 812:00 PM  7th place
Winner Game 7 vs. Winner Game 82:00 PM  5th place
Loser Game 9 vs. Loser Game 104:00 PM  3rd place
Winner Game 9 vs. Winner Game 106:00 PM  Championship
Howe Military Tournament
TBA vs. Howe MilitaryTBA   
TBA vs. Howe MilitaryTBA