JOHN HARRELL'S INDIANA HIGH SCHOOL BASKETBALL
Boys' basketball
SATURDAY, FEB. 11
Batesville 50 East Central 40 
Bloomington North 64 Northview 56 
Carmel 70 Carroll (Fort Wayne) 65 
Castle 62 Bloomington South 54 
Centerville 58National Trail (Ohio) 49 
Chesterton 60 Munster 54 
Clarksville 54 Madison 36 
Clinton Prairie 67 Covington 62 
Columbia City 66 West Noble 63 
Columbus Christian 67 Washington Catholic 52 
Columbus East 60 Franklin 45 
Connersville 61 New Palestine 47 
Crawford County 60 Henryville 47 
Culver Academy 84 Indian Creek 45 
Culver Academy 84 Rochester 33 
Delphi 58 Lakeland Christian 33 
Eastside 79 Adams Central 42 
Edgewood 57 Orleans 32 
Elwood 72 Tri-Central 42 
Floyd Central 61 Evansville Harrison 56OT
Fort Wayne Canterbury 67 Fort Wayne Smith Academy 50 
Fort Wayne Snider 69 Northridge 50 
Franklin Central 66 Fishers 30 
Franklin County 53 Switzerland County 49 
Gary 21st Century 70 Indianapolis Metropolitan 60 
Harvest Prep (Ohio) 114 South Bend Trinity 25 
Huntington North 60 Fort Wayne Wayne 44 
Indianapolis Arlington 59 Morristown 55 
Indianapolis Howe 82 Indianapolis Northwest 75 
Jeffersonville 76 Jennings County 59 
LaPorte 81 South Bend Clay 58 
Lapel 66 Hagerstown 57 
Lawrence North 46 Hamilton Heights 45 
Lawrenceburg 58 Rising Sun 44 
Leo 40 Jay County 39 
Lewis Cass 74 Wabash 49 
Linton-Stockton 66 North Vermillion 35 
Logansport 59 Richmond 50 
Maconaquah 54 Pioneer 46 
Merrillville 53 Warsaw 48 
Milan 63 South Dearborn 57OT
Mishawaka 62 Wawasee 58OT
Mitchell 52 Brown County 44 
Mount Vernon (Fortville) 60 Lawrence Central 51 
New Albany 77 Evansville Central 48 
Noblesville 60 Indianapolis Tech 58 
North Daviess 57 Shakamak 22 
North Decatur 72 Knightstown 45 
North Posey 61 Perry Central 48 
NorthWood 69 Bethany Christian 48 
Northeastern 83 Tri 43 
Northfield 65 Bluffton 45 
Oldenburg Academy 71 Indianapolis Scecina 57 
Owen Valley 60 White River Valley 44 
Plainfield 60 Cascade 43 
Rensselaer Central 56 Frontier 48 
River Forest 52 Covenant Christian (DeMotte) 41 
Rock Creek Academy 77 Lanesville 65 
Rossville 65 Attica 50 
Seeger 88 Clinton Central 852OT
Shelbyville 68 Whiteland 62 
Shoals 60 Cannelton 43 
South Vermillion 51 Turkey Run 43 
Southmont 76 Fountain Central 62 
Southwestern (Hanover) 64 Medora 36 
Sullivan 78 North Central (Farmersburg) 28 
Tell City 61 Gibson Southern 45 
Terre Haute South 83 Evansville Bosse 81OT
Tipton 84 Whiting 49 
Traders Point Christian 72 Indiana Math & Science 69OT
Tri-West 66 Brebeuf Jesuit 65 
Triton 36 Clinton Christian 33 
Union (Modoc) 61 Christel House Academy 53 
West Washington 71 Washington Twp. 58 
Western 82 Taylor 56 
Westville 86Calumet Christian 54 
Whitko 57 Manchester 54 
Yorktown 50 Peru 47 
Zionsville 80 Anderson 64 
Hancock County (Ky.) 69 Dugger Union 33 
Edmondson County (Ky.) 69 Dugger Union 31 
Pioneer Conference playoffs
Indianapolis Shortridge 67 Anderson Prep Academy 36 
Indianapolis International 56 Muncie Burris 55 
Liberty Christian 71 Greenwood Christian 46 
Central Christian 75 Seton Catholic 70OT
Indianapolis Attucks 72 University 53