JOHN HARRELL'S INDIANA HIGH SCHOOL BASKETBALL
Boys' basketball
FRIDAY, DEC. 28
ALL TIMES EASTERN
Adams CentralatBellmont7:30 PM
BlackfordatRandolph Southern7:30 PM
Bloomington NorthatEvansville Reitz8:00 PM
BrownsburgatSouthport7:30 PM
Central NobleatDeKalb7:30 PM
ChurubuscoatSouth Adams7:30 PM
Columbia CityatTippecanoe Valley7:45 PM
Columbus EastatBatesville7:30 PM
Eastern HancockatDaleville7:30 PM
Harrison (West Lafayette)atWestern Boone7:30 PM
Indianapolis Howevs.TBATBA
Indianapolis RitteratSpeedway7:30 PM
JasperatEvansville Central8:00 PM
LaCrosseatRensselaer Central7:30 PM
North JudsonatMorgan Twp.8:00 PM
Oldenburg AcademyatFranklin County7:30 PM
RushvilleatShenandoah7:30 PM
SheridanatLapel7:30 PM
South Bend ClayatNorthWood7:30 PM
South Bend RileyatBenton Harbor (Mich.)6:00 PM
South Central (Elizabeth)atMitchell7:30 PM
Washington Twp.atWestville8:00 PM
Wes-DelatTri7:30 PM
West NobleatEastside7:30 PM
WinchesteratBluffton7:30 PM
WoodlanatWayne Trace (Ohio)7:30 PM
Bi County Tournament
AtticaatSeeger7:30 PMFirst round
CovingtonatFountain Central7:30 PMFirst round
Clinton Central Tournament
Carroll (Flora)vs.TBATBA
Clinton Centralvs.TBATBA
Clinton Prairievs.TBATBA
Tri-Centralvs.TBATBA
Columbus Christian Tournament
TBAatColumbus ChristianTBA
Decatur Central Tournament
Beech Grovevs.TBATBA
New Palestinevs.TBATBA
TBAatDecatur CentralTBA
Tri-Westvs.TBATBA
Delphi Tournament
North Montgomeryvs.TBATBA
North Newtonvs.TBATBA
Rossvillevs.TBATBA
TBAatDelphiTBA
Hebron Tournament
River Forestvs.South Newton12:00 PMFirst round
South Bend Career AcademyatHebron1:30 PMFirst round
Loser Game 1vs.Loser Game 26:30 PM3rd place
Winner Game 1vs.Winner Game 28:00 PM1st place
Henryville Tournament
Crothersvillevs.TBATBA
TBAatHenryvilleTBA
Waldronvs.TBATBA
Hoosier Gym Classic
Eastern (Greentown)vs.Wheeler10:00 AMPool A
Hobartvs.Lake Station12:00 PMPool B
Kankakee Valleyvs.Eastern (Greentown)2:00 PMPool A
South Side Beaver (Pa.)vs.Hobart4:00 PMPool B
Wheelervs.Kankakee Valley6:00 PMPool A
Lake Stationvs.South Side Beaver (Pa.)8:00 PMPool B
Huntington North Tournament
Lowellvs.TBATBA
Merrillvillevs.TBATBA
New Havenvs.TBATBA
TBAatHuntington NorthTBA
LaPorte Tournament
South Bend St. Josephvs.TBATBA
Lawrenceburg Tournament
Westernvs.Union County9:00 AMFirst round
Triton Centralvs.East Dayton Christian (Ohio)10:30 AMFirst round
Centervillevs.Benton Central12:00 PMFirst round
DePaul Cristo Rey (Ohio)atLawrenceburg1:30 PMFirst round
Loser Game 2vs.Loser Game 13:00 PMConsolation
Winner Game 2vs.Winner Game 14:30 PMSemifinal
Loser Game 4vs.Loser Game 36:00 PMConsolation
Winner Game 4vs.Winner Game 37:30 PMSemifinal
Lebanon Tournament
Gary 21st Centuryvs.TBATBA
Greenfield-Centralvs.TBATBA
Indianapolis Herronvs.TBATBA
Kokomovs.TBATBA
Marquette Catholicvs.TBATBA
Perry Meridianvs.TBATBA
TBAatLebanonTBA
Monrovia Tournament
Brown Countyvs.TBATBA
Eastern Greenevs.TBATBA
Indianapolis Scecinavs.TBATBA
North Putnamvs.TBATBA
South Putnamvs.TBATBA
Southwestern (Shelbyville)vs.TBATBA
TBAatMonroviaTBA
Noblesville Tournament
Winner Game 1vs.Winner Game 210:00 AMSemifinal
Winner Game 3vs.Winner Game 412:00 PMSemifinal
Loser Game 5vs.Loser Game 62:00 PM7th place
Winner Game 5vs.Winner Game 64:00 PM5th place
Loser Game 7vs.Loser Game 86:00 PM3rd place
Winner Game 7vs.Winner Game 88:00 PM1st place
North Central Classic
Brebeuf Jesuitvs.TBATBA
Evansville Bossevs.Indianapolis Attucks6:00 PM
TBAatNorth Central (Indianapolis)TBA
North Daviess Tournament
Loser Game 1vs.Loser Game 23:00 PMConsolation
Loser Game 3vs.Loser Game 44:30 PMConsolation
Winner Game 1vs.Winner Game 26:00 PMSemifinal
Winner Game 3vs.Winner Game 47:30 PMSemifinal
North Decatur Tournament
Rising Sunvs.TBATBA
Southwestern (Hanover)vs.TBATBA
TBAatNorth DecaturTBA
Yorktownvs.TBATBA
Perry-Spencer Tournament
Boonvillevs.TBATBA
Corydon Centralvs.TBATBA
North Harrisonvs.TBATBA
Perry Centralvs.TBATBA
South Spencervs.TBATBA
TBAatHeritage HillsTBA
TBAatTell CityTBA
Plymouth Tournament
WhitkoatPlymouth10:30 AMFirst round
Jimtownvs.Knox12:15 PMFirst round
Loser Game 2vs.Loser Game 16:15 PM3rd place
Winner Game 2vs.Winner Game 18:00 PM1st place
Richmond Tournament
Indianapolis Cathedralvs.TBATBA
Zionsvillevs.TBATBA
Silver Creek Tournament
ClarksvilleatSilver Creek6:00 PMFirst round
Providencevs.Charlestown7:30 PMFirst round
South Ripley Tournament
Indianapolis Chatardvs.TBATBA
Irvington Prep Academyvs.TBATBA
Jennings Countyvs.TBATBA
Northeasternvs.TBATBA
Rock Creek Academyvs.TBATBA
TBAatSouth RipleyTBA
Whitelandvs.TBATBA
Vincennes Lincoln Tournament
Evansville Dayvs.TBATBA
Guerin Catholicvs.TBATBA
Milanvs.TBATBA
TBAatVincennes LincolnTBA
Universityvs.TBATBA
Wabash County Tournament
Manchestervs.TBATBA
Northfieldvs.TBATBA
Southwoodvs.TBATBA
Wabashvs.TBATBA
Wawasee Tournament
Hanover Centralvs.TBATBA
TBAatWawaseeTBA
West Central Tournament
West CentralatArgos7:30 PM
WinamacatSouth Central (Union Mills)7:30 PM
Caldwell County (Ky.) Classic
Hamilton Southeasternvs.Webb (Tenn.)5:00 PM